Závěrečná voda 16. – 19.6.22

Termín: 16.6. – 19.6.2022

Odjezd: 16.6. v 16.00 od Kulíšku, sraz 15.30 (platí i pro děti mimo Bystřici)

Příjezd: 19.6. kolem 17.hod. ke Kulíšku, budeme cestou posílat info na FCB

Cena: 1600,- pro oddílové děti, 1800,- pro ostatní; pokud něco zbyde, dáme do vybavení oddílu

Řeka: jedeme zřejmě Otavu – začínáme kousek před Sušicí, máme potvrzené všechny kempy. Trasa je naplánována na denních 15 – 16km; pokud bude počasí a chuť, sjedeme v neděli ještě dalších 5km.

Stravování: budeme si sami vařit – snídaně, oběd i večeře. Samozřejmé je soulodění s občerstvením. Sušenky, vaření, ovoce a zeleninu a spol. budeme kupovat hromadně, ale pokud máte potřebu dětem něco přibalit, nebudeme se bránit. Jen prosím nebalte bábovky, dortíky apod. – musí to být něco, co se nepřilepí k něčemu jinému. Ideálně tedy kupované sušenky apod. (i když buchty na první večer …..)

Po předchozích zkušenostech s sebou bereme i táborové termosky na pití, abychom v kempu nemuseli dokupovat pití ve stánku. Při loňské vodě jsme tuto spotřebu museli dotovat …

Zásobování: jedeme čtyři dospělí, a 12 dětí, třemi auty. Jedno auto s námi jezdí trvale, převáží bagáž a vaření, opět včetně velkého vařiče 😊. Ohýnek tak bude pouze pro radost … kapesné max. 150Kč, na zmrzku nebo pití mimo pitný režim.

Povinné bezpečnostní vybavení: plovací vesty

Doporučujeme neoprénové ponožky – neoprenové tenké boty z Lidlu apod. nejsou vhodné. Dítě samozřejmě vezmeme na vodu i bez neoprenu. Ale Otava není úplně nejteplejší …

Vybavení a oblečení další: vzhledem k tomu, že budeme bagáž převážet, tak ideálně do sportovní tašky s horním zapínáním, karimatka a spacák může být bokem:

 1. Karimatku, spacák – dejte dětem raději větší a komfortnější vybavení (pro převoz autem nemá velikost vliv) plyšáka, polštářek; pokud víte, že je dítě zimomřivé, přibalte deku (larisu) na překrytí (oddílovou nebo jinou)
 2. Samostatnou PLÁTĚNOU tašku, do které se bude balit nouzové oblečení na každý den do barelů, velikost na 1x tepláky, mikinu a 2x spodní prádlo; nutně podepsanou – lze použít pytlík na tělocvik, když byly děti malé
 3. Pláštěnku / pršiplášt – ne lehké igelitové na jedno použití, ale pevnou pláštěnku nebo pončo
 4. Pokrývku hlavy, pokud by se povedlo a chvíli svítilo slunce; případně pokrývku hlavy na večer kvůli chladu
 5. Misku na jídlo (velikosti ešusu, ale lépe se myje), velkou lžíci, ostrý nůž (s pojistkou nebo v pouzdře), hrníček (ideálně termo)
 6. Boty: přes den kroksy, nebo sandále do vody – musí se do nich vejít s neoprenem, na večer botasky (2x, nebo druhé boty trekové apod., obecně dvoje suché boty)
 7. Oblečení: 4x kompletní sadu spodního prádla včetně triček; 3x komplet = mikina, tepláky (staré džíny apod.) – dvě sady pojedou autem, dvě sady pojedou na lodi – viz bod 2; 5x ponožky (teplé); teplou mikinu nebo teplou bundu na večer – musí se vejít přes předchozí mikinu
 8. Hygienické potřeby: kartáček na zuby, pastu, ručník – malý a velký, malé balení sprchového gelu; dále hřeben, malování, voňavky, laky na nehty atd. dle vlastního uvážení 😊
 9. Svítilnu, opalovací krém, repelent (hoooodně repelentu) !
 10. Hudební nástroje
 11. Prázdnou igelitku na mokré oblečení
 12. Plavky, ideálně rychleschnoucí kraťasy apod.😊
 13. Dobrou náladu a zdraví, kinedryl na cestu, případně léky na alergii apod.

Nedávejte, prosíme, dětem s sebou mobily – jsou na vodě zakázané. Budeme průběžně dávat informace na FCB, včetně fotek. Pokud bude nějaká krize, budeme volat z mobilů vedoucích. Voda je skutečná, ne virtuální.

O co se není třeba starat, je zajištěno:

 • Doprava dětí i lodí z a ke Kulíšku
 • Lodě a pádla, barely
 • Jídlo a pití po celou dobu, včetně vaření a vybavení
 • Stany – máme oddílové, pokud bude přát počasí, můžeme spát i pod širákem 😊

Podsedáky do auta, kdo ještě potřebuje !!!

Pozn. k řece – Otava v části od Sušice je klidnější řeka s občasnými peřejemi, ale spíše jen mírně tekoucí. Několik jezů a prahů je sjízdných, dva jezy je nutné určitě přenášet – jsou trvale nesjízdné.

Pozn.: pokud nebude dobrý stav vody, operativně změníme na Berounku, ale snad to vyjde 😊


Přejít na začátek